Ufaj i kontroluj

Ufaj i kontroluj

Kto z nas może powiedzieć, że wszystko ma pod kontrolą?

Z całą pewnością większość.

O jakże to mylne stwierdzenie. Zapewniam Cię, że nie masz pod kontrola wszystkiego bo nie jesteś w stanie, zwłaszcza jeśli firma się kręci, a Ty odpowiadasz za wszystko, o wszystkim decydujesz i za wszystko płacisz.

Punkt widzenia zawsze zależy od punku w którym właśnie jesteś.

Jesteś właścicielem JDG, wspólnikiem spółki osobowej, członkiem Zarządu, Prezesem spółki wszelakiej… zakres Twoich obowiązków i odpowiedzialności jest ogromny. Umiejętność delegowania uprawnień i kierowania zespołem to podstawa zarządzania i pewnie doskonale sobie z tym radzisz .

Pytanie czy potrafisz kontrolować rzeczy za które ponosisz odpowiedzialność? Kierownik jednostki, którym jesteś odpowiada z ramienia całej listy ustaw za swoje decyzje. Tych odpowiedzialności nie cedujesz na pracownika, możesz ich dochodzić sądownie ale jakie będziesz miał/miała podstawy do egzekwowania.

Czy pracownicy mówią Ci wszystko, czy tylko to co chcesz usłyszeć ?

Czy Twoje księgi rachunkowe prowadzone są przez osobę kompetentną i uczciwą ?

Jeśli korzystasz z usług zewnętrznych czy umowa jest dla Ciebie bezpieczna?

Czy wszystkie wydatki firmowe są firmowe? ?

Świadomość miejsca w którym się jest może uchronić Cię przed wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami w przyszłości. Nie szukaj pozornych oszczędności, nie ufaj bezgranicznie, kontroluj .

Czy procedury w Twojej firmie są tak skonstruowane, że pracownik wie za co odpowiada, dokąd może podejmować samodzielnie decyzje, jakie ponosi konsekwencje za przekroczenie własnych uprawnień?

Czy obawiasz się nadużyć w swojej firmie?

Dodaj komentarz

Close Menu